Best Pairs startují mezinárodní sezonu

Už tuto sobotu je na programu úvodní kolo Eurosport Speedway Best Pairs Cupu, který na dráze v Toruni pomyslně odstartuje sezonu volných závodů. Pořadatelé z agentury One Sport mírně pozměnili formát série, kdy nově bude startovat šest stálých národních týmů, které v každém ze tří závodů doplní sedmá dvojice.

V Toruni pojedou s divokou kartou Lotyši, kteří přivezou očekávaný trojzubec ve složení Andžejs Lebeděvs, Kjastas Puodžuks a Maksims Bogdanovs. Při domácím klání v Güstrowě budou sedmým celkem pořádající Němci. Stejně jako v minulém ročníku se nedostalo na český tým.

ZÍTRA ČTĚTE
Proč český národní tým opět nebyl přizván do Speedway Best Pairs Cupu a mnoho dalšího v rozhovoru s Janem Konikiewiczem, viceprezidentem pořádající agentury One Sport.

Obhájci loňského vítězství Australané opět nominovali nejsilnější možný tým, avšak bez distancovaného Darcyho Warda. Tým tak tvoří trojice jezdců Grand Prix Chris Holder, Troy Batchelor a Jason Doyle.

Po odmlce se do série vrací Američané, samozřejmostí je účast mistra světa Grega Hancocka, po jehož boku bude stát mladý Gino Manzares. Místo pro náhradníka zůstává v americkém týmu neobsazené.

To Švédové sice náhradníka nominovali, ale Antonio Lindbäck svoje místo zase ztratil poté, co byl švédskou policií přistižen při řízení s alkoholem v krvi. Prozatím tak v nominaci zůstavají jen Andreas Jonsson a Tomas Hjelm Jonasson.

Tradičně silní budou Rusové, kteří jako obvykle spoléhají na mistra Evropy Emila Sajfutdinova a dvojici bratrů Lagutových. Pokud zůstanou všichni tři zdraví, snadno se může stát, že právě Rusové zaútočí na celkové vítězství.

Na nejvyšší mety vždy myslí Poláci, ti nominovali dva své nejlepší jezdce Krzysztofa Kasprzaka a Jaroslawa Hampela, náhradníkem je juniorský mistr světa Piotr Pawlicki junior.

Velmi silní budou Dánové v čele s Nicki Pedersenem a Nielsem Kristianem Iversenem, záda jim bude krýt Mikkel Bech. Pro domácí vyvrcholení v Esbjergu však Dánové postaví ještě Petera Kildemanda.

Závod v Motoareně startuje v sobotu v 18:30, první kanál EuroSportu vysílá od 19 hodin přímý přenos.

https://www.youtube.com/watch?v=-MY-adTpS0w

Švédsko
1 Andreas Jonsson
2 Tomas H. Jonasson

USA
3 Greg Hancock
4 Gino Manzares

Rusko
5 Emil Sajfutdinov
6 Grigorij Laguta
17 Artem Laguta

Polsko
7 Krzysztof Kasprzak
8 Jaroslaw Hampel
18 Piotr Pawlicki

Dánsko
9 Nicki Pedersen
10 Niels Kristian Iversen
19 Mikkel Bech

Austrálie
11 Chris Holder
12 Jason Doyle
20 Troy Batchelor

Lotyšsko
13 Andžejs Lebeděvs
14 Maksims Bogdanovs
21 Kjastas Puodžuks

Termíny SBPC:
28/03 Toruň
11/04 Güstrow
09/05 Esbjerg

Označeno štítky: Štítky:

Máte k tomu co říct?