V Berlíně bez Günthera Bauera

Nedoléčené zranění nohy nepustí v prodlouženém víkendu na berlínský led Günthera Bauera. Ostřílený Bavor tedy přijde jak o šanci vrátit se na německý trůn, tak možnost přidat na své konto další ve finálovém seriálu gladiátorského mistrovství světa.

Noha zaklíněná pod zadním ve švédské kvalifikaci mistrovství světa znamenala pro Günthera Bauera hlubokou tržnou ránu, již zcelilo až 28 stehů. Němec dostal zranění pod kontrolu, a tak mohl se stálou divokou kartou vystartovat v Astaně a Togliatti.

Právě před zastávkou na ruské půdě se znovu ozvala infekce. Bauer má v tuto chvíli od lékaře předepsaná antibiotika a absolutní klid, navíc podle svých slov může sotva chodit. Nezbývá mu tak nic jiného než doufat, že bude moci naskočit do domácího klání v Inzellu za dva týdny.

Bauerovo místo v sobotu a neděli zaujme první kvalifikovaný náhradník mistrovství světa Stefan Svensson. Jméno náhradníka pro čtvrteční finále mistrovství Německa nebylo potvrzeno, patrně jím ale bude Nizozemec Bert Schaap nominovaný jako náhradník.

foto: Thorsten Horn (eispeedwayberlin.de, topspeed.info)
zdroj: speedweek.com

Máte k tomu co říct?