Berlín přivítá ledaře z osmi zemí

Berlín, dříve východní, dnes západní, je tradičním dějištěm mezinárodních ledařských podniků. Nejinak je tomu i během letošní takřka letní zimy, kdy se tento víkend třetí rok v řadě pojede na umělém ovále ve čtvrti Wilmersdorf volný závod. K tomu v pátek ještě poznáme nového mistra Německa.

O titul národního šampiona by mělo během pátečního programu v patnácti jízdách bojovat dvanáct závodníků. Vrásky ovšem organizátorům dělá neúčast Günthera Bauera, jenž si v sobotu v Assenu zlomil ruku. Ten se prý urychleně podrobil operaci a chce být připraven na domácí závod v Inzellu, jenž je na programu o týden později než berlínský mítink.

Z avizované startovní listiny nejspíše nedorazí ani zraněný Jouni Seppanen. Nepřijedou ani Švédové, kteří mají o víkendu v Uppsalle na programu rozdělování národních titulů. Naopak zpět už by měl být Harald Simon, v posledních letech nejlepší neruský ledař. Rakušan je jedním z osmičky stálých finalistů gladiátorského světového šampionátu nahlašené i pro berlínský Ice Challenge 2014.

Mezi těmi nechybí ani Jan Klatovský, aktuálně sedmý závodník seriálu finále mistrovství světa, který ale nebude jediným českým reprezentantem na startu. V letošní sezoně poprvé se na start postaví i Antonín Klatovský.

Poměrně jasnými adepty na stupně vítězů je hvězdná ruská trojice. K vidění budou držitelé posledních deseti titulů mistra světa Nikolaj Krasnikov a Danil Ivanov. A nejspíše diváci uvidí i budoucího světového šampiona, když reálnou šanci na titul už mají jen Dmitrij Koltakov a právě Ivanov.

Startovní listina:
Grzegorz Knapp (Polsko)
Antti Aakko (Finsko)
René Stellingwerf (Nizozemsko)
Miroslaw Daniszewski (Polsko)
Sven Holstein (Nizozemsko)
Tomi Tani (Finsko)
Günther Bauer (Německo)
Jouni Seppänen (Finsko)
Antonín Klatovský (Česká republika)
Max Niedermaier (Německo)
Dmitrij Koltakov (Rusko)
Harald Simon (Rakousko)
Stefan Pletschacher (Německo)
Martin Leitner (Rakousko)
Danil Ivanov (Rusko)
Nikolaj Krasnikov (Rusko)
Jan Klatovský (Česká republika)
Franz Mayerbüchler jr. (německo)
Markus Jell (Německo)
Jens Budden (Německo)
Charly Ebner (Rakousko)
Martin Glarner (Švýcarsko)
Michal Knapp (Polsko)
Ronny Häring (Švýcarsko)
Thomas Wiest (Německo)
Hans Weber (Německo)

Označeno štítky: Štítky:

Máte k tomu co říct?