Barvy Lukáše Drymla uvidíme v Liberci

Jen velmi pozvolna zatím jednotlivé federace nahlašují své zástupce pro první semifinálový závod letošního Mistrovství světa juniorů, který uvidí severočeský Liberec. Už nyní ale víme, že se můžeme těšit na vzpomínku na léta minulá. Na startu totiž nebude chybět Němec Sandro Wassermann, který využívá motocykly v designu po legendárním Lukáši Drymlovi.

Právě brzy dvacetiletý Bavor je jedním ze tří zahraničních závodníků dosud potvrzených pro liberecký závod mistrovský světa. Závodník Landshutu Devils v roce 2014 vyhrál Zlatý pohár FIM na dvěstěpadesátce a plánuje mezinárodní úspěch i v sedlu půllitru.

Stejně jako Německo i Švédové mají pod Ještědem jedno místo pro svého juniorského závodníka. Plochodrážní sport ze země Tre Kronor bude v Liberci reprezentovat Emil Millberg. SVEMO do emailové schránky Petra Moravce zaslalo jméno švédského sedmého nejlepšího juniora sezony 2017.

Neil Vatcher, manažer britská juniorské reprezentace, vybral pro letošní mistrovství světa čtveřici Dan Bewley, Nathan Greaves, Robert Lambert a Zach Wajtknecht. Zatímco Bewley a Greaves budou startovat v semifinále ve Vetlandě, Lambert vystartuje v Rawiczi, a tak pro Wajtknechta zůstala místenka do severních Čech. A je třeba říci, že britskému jezdci nemusí být liberecký ovál svými rozměry proti srsti.

Mezi šestnáctkou startujících jsou pro české reprezentanty rezervována dvě místa. S dvojkou na zádech nastoupí Patrik Mikel, ve šťastnou třináctku bude doufat Filip Hájek. Náhradnické vesty obléknou Pavel Čermák a František Klier.

Velkou pozornost vždy poutá nominace polské národní družiny. Národní kvalifikací pro mistrovství světa juniorů je u našich severních sousedů závod o srebrny kask. Poláci mají v semifinále mistroství světa pět míst, obsadí jej nejlepší čtyři ze Srebrnego kasku a divoká karta polské federace.

Stříbrná přilba byla na programu ve čtvrtek večer v Lublinu. Závod vyhrál Bartosz Smektala před Maksymem Drabikem, Robertem Chmielem a Danielem Kaczmarkem. Vzhledem k tomu, že Poláci budou do Liberce nominovat dva závodníky, tak je jisté, že minimálně jednoho ze zmíněných jezdců v sobotu 16. června v Pavlovicích uvidíme. Hlavním favoritem na divokou kartu je v Lublině pátý Dominik Kubera.

Máte k tomu co říct?