Čtyři Češi v Rawiczi

V první polské lize nakonec vystartuje i klub Kolejarz Rawicz, který v uplynulé sezoně obsadil poslední místo ve 2. lize, potýkal se s finančními těžkostmi a původně avizoval, že letošní se nezúčastní. Rawiczskému klubu se ale začátkem roku podařilo nalézt generálního sponzora, firmu Holistic- Polska, a od města obdržel příspěvek 70 tisíc zlotých.

Kolejarz RawiczMěstečko Rawicz se nachází na jihozápadě Polska ve Velkopolském vojvodství. Plochodrážní klub, jenž své domácí závody pořádá na stadionu pojmenovaném po svém historicky nejúspěšnějším jezdci Florianu Kapalovi a jeho barvami jsou žlutá a zelená, letos ukončí dvacet let od svého znovuzaložení v roce 1996.

Z důvodu ušetření finančních prostředků rozhodlo vedení klubu na čele s předsedou Dariuszem Cieślakem, že družstvo bude v 1. lize startovat pouze v 11 utkáních, deseti domácích a na výjezdu v Opole.

Čeští jezdci, kteří letos podepsali smlouvu v Rawiczi jsou Zdeněk Holub, Hynek Štichauer, Michal Škurla a Patrik Mikel.

Zdeněk Holub se s úspěchem objevoval v týmu “ Medvídků“ již v minulém roce, ale pro nadcházející sezonu původně neměl v plánu polské angažmá. Hlavně proto, že prodloužil svoji smlouvu v britské Premier League se Scunthorpe Scorpions, kteří své domácí zápasy jezdí v neděli stejně jako většina utkání polských lig. Po potvrzení letošního ligového vystoupení rawiczského klubu, se s ním ale Zdeněk dohodl na smlouvě. V kolika závodech se představí se znakem medvěda na prsou je ale zatím nejasné, hlavně kvůli britské soutěži, která má termínovou přednost.

Zkušenosti s působením v Rawiczi má také pardubický Hynek Štichauer, který ještě jako junior v Kolejarzi závodil v roce 2006 a tehdy si vyjel průměr 1,278 bodu na jízdu. Letošní smlouvu v Rawiczi podepsal i jako jakousi pojistku, neboť prozatím nemá sjednané žádné angažmá v britské Premier League, kde v loňském roce závodil za Glasgow Tigers a Berwick Bandits.

Druhým rokem bude v Rawiczi pokračovat a získávat zkušenosti pražský junior Michal Škurla. Ukázat se a získat zkušenosti, které by mohl v budoucnu využít, se při svém premiérovém zahraničním klubovém působení bude také snažit 17 letý březolupský mladík Patrik Mikel.

 

Závodníci Holistic – Polska Rawicz 2016:

Polští senioři: Mariusz Staszewski (´75), Marcel Kajzer (´90), tzv. varšavské smlouvy: Ronnie Jamroźy (´85), Wojciech Lisiecki (´92)

Zahraniční jezdci: Zdeněk Holub (´96), Patrik Mikel (´98), Michal Škurla (´96), Hynek Štichauer (´87) – Česká republika

Henning Bager (´81), Jakob Bukhave (´93), Emil Gröndal (´95), Simon Nielsen (´90) – Dánsko

Daniel Davidsson (´83), Anton Rosén (´91) – Švédsko, Steven Mauer (´95) – Německo, Stanislav Mělničuk (´95) – Ukrajina

Nikita Koroljov (´96) – lotyšská i polská licence

————————————————————

zdroj: sportowefakty.pl, FB – Kolejarz Rawicz

foto: Wojta Zavřel (wojta-foto.cz)

Máte k tomu co říct?