Tři čeští jezdci postoupili do finále ME na trávě

O víkendu se ve francouzském Tayacu a německém Mulmshornu odjeli semifinálové závody Mistrovství Evropy na trávě. Třem našim reprezentantům se z nich podařilo postoupit do finále, které se uskuteční 11. září v britském Swingfieldu.

Do jihofrancouzského Tayacu cestovali Hynek Štichauer a Martin Málek. Zatímco Hynek měl vydařenější úvod, ve kterém se mu povedlo i jednu rozjížďku vyhrát, Martin měl po třech jízdách šest bodů a v posledním startu v základním rozpisu potřeboval nutně výrazně zabodovat pro zachování šance na postup. Nakonec to také druhým místem dokázal a spolu s Hynkem se probojoval do finále B. V jeho prvním startu měl Martin po střetu s Gabrielem Dubernardem pád, při němž si poranil rameno. Do opakovaného finále, ale přesto opět nastoupil a pátým místem si zajistil postup do finále. Před ním dojel do cíle Hynek Štichauer.

Ve velkém finále zvítězil domácí Mathieu Tresarrieu před nečekaným účastníkem závodu, jezdcem Grand Prix, Chrisem Harrisem. Třetí dojel Holanďan Henry van der Steen.

V neděli se druhé semifinále uskutečnilo v Mulmshornu. Po silných deštích se závod odjel na těžké dráze. Zúčastnili se ho dva naši zástupci Josef Franc a Michal Škurla.Mulmshorn 3.7.16

Josef Franc si s přehledem zajistil přímý postup do finále A a v něm obsadil celkové čtvrté místo. Michal se snažil, v základní části vyjel šest bodů a kvalifikoval se do finále C. V něm dojel čtvrtý a celkově obsadil čtrnácté místo.

Finále A od startu opanoval Holanďan Dirk Fabriek, který zároveň v těchto dnech obdržel od pořadatelů divokou kartu pro druhou letošní Grand Prix na dlouhé dráze v Eenrumu. Druhou příčku obsadil mladý Brit James Shanes a třetí dojel obhájce evropského titulu Jannick de Jong.

 

3.7. Semifinále ME na trávě, Mulmshorn (Wümmering – 746 m), rozhodčí Giuseppe Grandi

1. Dirk Fabriek (NL) – 13 (5,F,3,5) + 1. ve finale A
2. James Shanes (GB) – 18 (5,5,4,4) + 2. ve finale A
3. Jannick de Jong (NL) – 14 (R,4,5,5) + 3. ve finale A
4. Josef Franc – 16 (4,5,5,2) + 4. ve finale A
5. Stephan Katt (D) – 15 (4,4,4,3) + 5. ve finale A
6. Zach Wajtknecht (GB) – 16 (4,5,3,4) + 6. ve finale A
7. Andrew Appleton (GB) – 14 (3,3,5,3) + 3. ve finale B
8. Romano Hummel (NL) – 12 (5,4,2,1) + 4. ve finale B
9. Theo Di Palma (FRA) – 14 (2,3,4,5) + 5. ve finale B

10. Mitch Godden (GB) – 9 (1,3,3,2) + F ve finale B

11. Paul Cooper (GB) – 8 (1,2,1,4) + 1. ve finale C
12. Jerome Lespinasse (FRA) – 8 (3,2,2,1) + 2. ve finale C
13. David Pfeffer (D) – 7 (3,1,Fd,3) + 3. ve finale C
14. Michal Škurla  – 6 (2,2,0,2) + 4. ve finale C
15. Aarni Heikkilä (FIN) – 3 (1,0,2,0) + 5. ve finale C
16. John Bernard (FRA) – 3 (2,1,F/-,-) + ns ve finale C
17. Jakob Nymark (DK) – 2 (0,1,0,1)
18. Jonas Andersson (SWE) – 1 (0,0,1,R)

Jízdy:
1. Shanes, Franc, Appleton, Di Palma, Godden, de Jong (R)
2. Fabriek, Katt, Pfeffer, Škurla, Heikkilä, Nymark
3. Hummel, Wajtknecht, Lespinasse, Bernard, Cooper, Andersson
4. Franc, Hummel, Di Palma, Lespinasse, Pfeffer, Heikkilä
5. Wajtknecht, de Jong, Godden, Cooper, Nymark, Fabriek (F)
6. Shanes, Katt, Appleton, Škurla, Bernard, Andersson
7. Franc, Katt, Fabriek, Lespinasse, Pfeffer, Bernard
8. de Jong, Shanes, Wajtknecht, Hummel, Cooper, Škurla
9. Appleton, Di Palma, Godden, Heikkilä, Andersson, Nymark
10. Di Palma, Cooper, Pfeffer, Škurla, Nymark
11. de Jong, Wajtknecht, Appleton, Franc, Lespinasse, Heikkilä
12. Fabriek, Shanes, Katt, Godden, Hummel, Andersson

Finale C: Cooper, Lespinasse, Pfeffer, Škurla, Heikkilä, Bernard (ns)

Finale B: de Jong, Fabriek, Appleton, Hummel, Di Palma, Godden (F)

Finale A: Fabriek, Shanes, de Jong, Franc, Katt, Wajtknecht

————————————————————————————–

2.7. Semifinále ME na trávě, Tayac (400 m), rozhodčí Jim Lawrence

1. Mathieu Tresarrieu (FRA) – 17 (5,4,4,4) + 1. ve finale A
2. Chris Harris (GB) – 15 (5,5,-,5) + 2. ve finale A
3. Henry van der Steen (NL) – 17 (4,4,4,5) + 3.ve finale A
4. Gabriel Dubenard (FRA) – 12 (5,1,3,3) + 4. ve finale A
5. Christian Hülshorst (D) – 12 (Fd,4,3,5) + 5. ve finale A
6. Stephane Tresarrieu (FRA) – 17 (3,5,5,4) + Fd ve finale A
7. Mark Helmhout (NL) – 13 (4,1,5,3) + 3. ve finale B
8. Hynek Štichauer  – 12 (4,3,5,0) + 4. ve finale B
9. Martin Málek  – 10 (2,3,1,4) + 5. ve finale B

10. Lars Zandvliet (NL) – 9 (1,5,2,1) + 6. ve finale B

11. Rob Mear (GB) – 9 (1,2,4,2) + 1. ve finale C
12. Sjoerd Rozenberg (NL) – 6 (2,3,0,1) + 2. ve finale C
13. Alessandro Milanese (ITA) – 9 (3,2,2,2) + 3. ve finale C
14. Callum Walker (GB) – 7 (3,0,3,1) + 4. ve finale C
15. Mark Baseby (GB) – 8 (1,2,2,3) + 5. místo finale C
16. Rodney McDonald (GB) – 4 (0,1,1,2) + 6. ve finale C
17. Andreas Westlund (SWE) – 3 (2,R,1,0)
18. Jens Benneker (D) – 0 (0,0,0,0)
19. Gaetan Stella (FRA- R) – 0 (0)

20. Alexandre Dubrana (FRA- R) – NS

Jízdy:

1. M.Tresarrieu, van der Steen, S.Tresarrieu, Málek, Mear, McDonald
2. Harris, Štichauer, Walker, Rozenberg, Zandvliet, Benneker
3. Dubernard, Helmhout, Milanese, Westlund, Baseby, Hülshorst (Fd)
4. Zandvliet, M.Tresarrieu, Štichauer, Mear, Dubernard, Westlund (R)
5. Harris, van der Steen, Málek, Milanese, Helmhout, Walker
6. S.Tresarrieu, Hülshorst, Rozenberg, Baseby, McDonald, Benneker
7. Štichauer, Mear, Walker, Baseby, Westlund, Benneker
8. Helmhout, van der Steen, Dubernard, Milanese, McDonald, Rozenberg
9. S.Tresarrieu, M.Tresarrieu, Hülshorst, Zandvliet, Málek, Stella
10. Harris, M.Tresarrieu, Baseby, Milanese, Rozenberg, Štichauer
11. van der Steen, S.Tresarrieu, Helmhout, Mear, Zandvliet, Westlund
12. Hülshorst, Málek, Dubernard, McDonald, Walker, Benneker

Finale C: Mear, Rozenberg, Milanese, Walker, Baseby, McDonald

Finale B: Hülshorst, Dubernard, Helmhout, Štichauer, Málek, Zandvliet

Finale A: M.Tresarrieu, Harris, van der Steen, Dubernard, Hülshorst, S.Tresarrieu (Fd)


zdroj: Baansportfansite.nl, sportowefakty.pl, speedweek.com

foto: Jesper Veldhuizen (baansportfansite.nl)

(0)(0)

Máte k tomu co říct?