Per – Olof Serenius byl v Berlíně nepřekonatelný

Jako předkrm před víkendovým Mistrovstvím světa družstev se ve čtvrtek na Horst Dohm Eisstadion v Berlíně odjelo mezinárodní mistrovství Německa.

Jako své poslední mezinárodní závody si je vybrali legendární Per – Olof (Posa) Serenius a Fin,dnes již spíše koordinátor závodů FIM Ice Speedway Gladiators, Jouni Seppänen.

Téměř 67 letý Posa ( narozen 9. března 1948) nenašel v turnaji přemožitele a bez ztráty bodu se tak stal jeho jasným vítězem. Tento dvojnásobný mistr světa v jednotlivcích a trojnásobný v družstvech stále ještě pracuje jako požárník a díky tomuto povolání si stále udržuje vynikající fyzickou kondici, která mu pomáhá i v motocyklových závodech .

Letos v březnu jej navíc čeká ve švédském finále bitva o jeho již 23. domácí individuální titul! Turnaj v Berlíně by pro něj nakonec nemusel být posledním s mezinárodní účastí. Pokud se v příští sezoně v polském Sanoku uskuteční memoriál tragicky zesnulého Grzegorze Knappa, určitě se ho bude chtít zúčastnit.

Do klasifikace čvrtečního německého šampionátu se započítávaly pouze výsledky jezdců s německou závodní licencí. Proto svůj již osmý titul získal celkově druhý Günther Bauer. O stříbrné medaili musel rozhodnout rozjezd, ve kterém Max Niedermaier porazil loňského šampiona Stefana Pletschachera. Hans Weber doplatil v jedné z rozjížděk na pád z prvního místa a přestože ve 20. jízdě porazil všechny medailisty německého šampionátu, musel se smířit s celkovou čtvrtou příčkou.

V závodě se představilo také několik jezdců, kteří jsou teprve v počátcích své kariéry na ledové ploché dráze. Výrazně na sebe upozornil 22 letý Rakušan Manfred „Manny“ Seifter. Dvě rozjížďky vyhrál a celkově obsadil pěkné sedmé místo. Manfred se má od koho učit, neboť jeho rádcem je Franky Zorn. Holanďan Michel Bolt ve svém vůbec prvním závodě skončil na slušné deváté příčce. Šestnáctiletý syn Günthera Bauera Luca, se také nebojácně pustil do závodění a vyjel si 11. pozici.